Laupäev , mai 25 2024

Eesti valitsus on oma sihiks valinud juba algusest peale mitte päris elus kavandatud eesmärgid!

Eesti ambitsioonikad kliimaeesmärgid ja kulukas ning jõuline osalemine Dubai kliimakonverentsil on näide, kuidas ja mille nimel hetke koalitsioon tekitab Eesti ajaloo kõige rängemat majanduse ja kogu ühiskonna kriisi. Samas on see ka õpetajale väike viide, kuhu läheb teie palgaraha.

Lõik EPL’I artiklist: “Eestist läheb COP28 konverentsile kokku umbes 100 inimest ning esimest korda on meil sinna püstitatud ka oma paviljon, kus toimub kümneid üritusi. Eestit esindavad Dubais teiste seas peaminister Kaja Kallas, kliimaminister Kristen Michal ning noordelegaat Anna Celine Kraus.”

Ehk pärisorja mentaliteediga olemuselt mitte keegi üritab “sakslasest” mõisniku ehk ettekujuteldava omaniku ees pugedes parandada oma isiklikku elujärge omamata vähimatki hoolimist sellest, mis saab tema oma kaasrahvast või külast pärast seda, kui mõisakupja või piimamehe isiklik heaolu on kindlustatud.

Teadupärast pole ei Euroopas ega USAs mitte ühtegi tõsiseltvõetavat poliitikut, kes peaks poliitilise valimiskampaania ja progressivistlike parteide nn mainekujundusprogrammina õhku paisatud totraid ja matemaatiliselt teostamatuid rohekavasid päris poliitikateks. Seda tehakse ainult riikides, kus võimul on inimesed, kellel puudub kas aju (nagu Eesti) või riikides, mille kolkaringkäenduslik progressivist-poliitikond (nagu Eesti valitsus ja koalitsioon) üritab välismaise omaniku ees pugedes endale luua pinnast läbilöögiks tulevikus mingis rahvusvahelises struktuuris. Näitamaks: “Vaadake – ma teen kõike seda, mida te mult ootate! Ma olen parim pärisori ja teenija sulle! Anna mulle mingigi koht kuskilgi paremas paigas kui Eesti! Olen sinu alandlik teener ja aiman ette kõik sinu soovid enne, kui sa neid soovidagi jõuad!”

Ehk siis sel korral on Eesti oma sihiks valinud juba algusest peale mitte päris elus kavandatud eesmärgid, millest on ammu loobutud USAs ka Bideni vasakvalitsuse poolt ning, mis viib kõik Euroopas sellega kaasa minevad piirkonnad vaesusse ja kriisi. Ainus, kes läänemaaiilma kuulsamatest poliitikutest väljakäidud kliimakavadesse veel usuvad, on USA kongressi alamkoja vasakäärmuslik saadikuterühm Salk (the Squad) eesotsas umbluupoliitik marksist Alexandria Ocasio-Cortez’iga. Samal ajal meelitab Trumpi poliitikaid jätkanud Bideni valitsus hoopiski Euroopast tööstust endasse – sest Euroopas pole enam perspektiivi. Eesti aga loobub enda ühest peaagu ainsast juba olemasolevast tulevikumootorist, mis on ainumõeldavalt vajalik mitte ainult Eestile, vaid kogu Euroopale mingisugusegi energiasõltumatuse garanteerimiseks – milleks on meie panusena põlevkiviõli. Tulemuseks saab taaskord see, et 10 aasta pärast ostame ka ise naftat ning gaasi koos Euroopaga jälle isegi Venemaalt.

Tehtavat kahju peavad tulevased põlved tasandama veel aastakümneid, sest kolme allesjäänud aastaga suudetakse kõik veel topelt pea peale keerata.

Dubai emiraadile aga palju õnne, sest ka Eesti kaasabil täituvad nende hotellid, käiakse nende randades, süüakse nende restoranides, lennatakse Emirates lennukompaniiga ning Emiraadid saavad ka sihtkohana ja investeerimispaigana tasuta rahvusvahelist telereklaami. Samal ajal vastavalt maailma majanduse päris tulevikule, sõlmitakse aga kokkulepped sama kohtumise raamis eri riikidega gaasi ja nafta ettevõtetega edasiseks koostööks ning transpordiks. Ehk kui poleks ise eestlane, elaks Dubai emiirile ja kogu tema perele ja rahvale lausa kaasa – et nende rahvas saab omale kogu kasu, meie aga vaesume. Eks siis pea rõõmustama selle üle, et lõpuks saavad siiski sajad eestlased käia korra Dubais rannas ja tutvuda luksuspoodide vitriinakendega. Iseenesest kuld peaks olema seal odavam muust maailmast, et väike soovitus seda kaasa osta üle kogu maailma pankrotistuvasse ja kaduvasse roheidundusse investeerimise.

Maailmas pole mitte ühtegi välispoliitilist strateegi, poliitikut või päris otsustajat, kes usuks neisse eesmärkidesse. Kõik see on propagandistlik muinasjutt ja see on ka maailma suurte poolt ammu omaks võetud, et tehtud plaanid ei täitu ja ei ole mõeldudki täitmiseks. Samal ajal Eestis: “Eesti plaanib aastaks 2050 kliimaneutraalsust ning juba 2030. aastal peaks me olema loobunud fossiilkütustel põhineva energia tootmisest. See on riiklik poliitika, mida ka välisministeerium maailmas usinalt edendab ning teistele riikidele tutvustab.” Mul on kuri kahtlus, et nn roheinitsiaatorid ise peavad ka eestlasi kohtlasteks – ehk siis mitte ükski inimene, kellel on korrutustabel ja liitmine lahutamine selge, ei võta neid plaane tõepähe. Ja järsku nähakse riiki, kus inimesed on puhta sõgedaks läinud ja usuvad muinasjutte. Pakun, et jätame endast sedavõrra topelt rumala mulje.

Tekst esmalt avaldatud 28.11.2023 Peeter Espak’i Facebooki voogedastuse postituses
Kõneallolevat teemat esmalt käsitlev artikkel siin

Vaata ka

Postimees teeb Bidenile kampaaniat?

USA demokraatliku partei erakonnaleht Washington Post väidab: Trumpi plaan sõja lõpetamiseks olevat Krimmi ja Donbassi …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga